High altitude balloon

Cooperating with the participants we launch a high altitude balloon, which carries various experiments created by them. Designing and constructing a BalloonSat is a great opportunity for supporting young people’s ambitions and their interest in science.

Expedition

Young Czechs and Slovaks interested in natural sciences and technology can enter Expedition Mars, demonstrate their abilities, gain new knowledge, meet like-minded people and experience unforgettable moments!

Simulated mission

Five participants will take part in the longest student-organised simulated mission. They will experience 100 hours full of science experiments, adventure and daily life in simulator, all without any contact with the rest of the world.

Years
16
Participants last year
255
Organizers
40
Finalists overall
141

News (CZ)

Rozhovor s našimi organizátory v Radiožurnálu

V pondělí 8. dubna navštívili dva naši velitelé, Beáta Plaskurová (semifinále) a Jan Jurica (simulace), budovu Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici v Praze.  S moderátorem Vojtěchem Kovalem si tam povídali o průběhu Expedice Mars, i o tom, jak simulovaná mise na Mars ovlivnila výběr jejich budoucí kariéry.   Celý článek sepsaný na základě rozhovoru naleznete zde.

Expedice Mars ve Studiu ČT24

V neděli 14. dubna jsme byli pozváni do Studia ČT24, abychom divákům představili Expedici Mars. V živém vysílání (od 16:30) vystoupil velitel Expedice Michal Vyvlečka a loňský účastník simulovaného letu Jakub Semrád. Během rozhovoru divákům České televize popsali průběh soutěže, vysvětlili, co je to stratosférický balón, a také prozradili některé zajímavosti ze simulovaného letu k […]

Hledáme studenty pro simulovanou misi na Mars

Do 14. července se mohou studenti z Česka a Slovenska přihlásit do 16. ročníku soutěže Expedice Mars. Ta má za cíl najít pětičlennou posádku, která se v listopadu zúčastní 100hodinového simulovaného letu na Mars. Účastníci soutěže v jejím průběhu navrhnou experimenty pro let stratosférického balónu, který se uskuteční v prosinci. Finalisty také čeká exkurze na […]