Vážení rodiče,

 

pokud Vám Vaše dítko v nedávné době oznámilo, že se účastní jakési Expedice Mars a chystá se s ní na semifinále, pak už asi víte, že máte doma mladého talentovaného člověka.

Podobnou situací jako Vy si před Vámi prošly stovky rodičů včetně rodičů nás velitelů. Báli se, že své děti pouští pryč s cizími lidmi, o kterých téměř nic neví.

Tato stránka tedy slouží k tomu, abychom Vás ujistili, že Vašim dětem s námi nic nehrozí. Do všech kol, kterých se budou účastnit Vaše děti, se zároveň zapojuje velké množství organizátorů ve věku od 17 do 23 let - všichni jsou studenty víceletých gymnázií nebo vysokých škol. Na jednoho organizátora obvykle připadá 3-5 dětí a během soutěže se dětem naplno věnujeme.

Všichni rodiče samozřejmě mohou své děti na semifinále osobně odvézt, setkat se s veliteli a po semifinále si je mohou zase osobně vyzvednout.

Cílem Expedice je práce s talentovanou mládeží. Snažíme se podpořit mladé talenty v tom, co dělají, a pokud to jde, tak se je snažíme posunout o kus dál. Řada účastníků Expedice se později dostala ke studiu na nejrůznějších zahraničních středních i vysokých školách. Velké množství studentů studuje v Česku a na Slovensku fyzikální, technické a další přírodovědecké obory třeba i na Univerzitě Karlově.

Naši účastníci z nejrůznějších ročníků již také spojili síly v dalších soutěžích jako třeba v soutěži Odysseus.

Našim soutěžícím se i díky Expedici otevírá řada dalších možností a kontakty z Expedice jim mohou být užit.