Lucie Davidová (EM2009): Rumolamův běh údolím Botiče

Kosmonautům do 18 roků nepřístupno! :-)

Že je velitelka lékařské odbornosti Expedice Mars Lucie Davidová (Expedice Mars 2009) vášnivou běžkyní to víme. Že ale běhá za lahvičku rumu, to jsme do nedávna nevěděli…!
Odhalil to až počátkem srpna web „BezvaBěh.cz„:

davidova-rum
.

Poznávací neděle aneb Rumolamův běh údolím Botiče

Jako první přišla na prezentaci a s číslem jedna si doběhla pro vítězství. Studentka psychologie Lucie Davidová ze Stříbra si udělala v Praze hezkou neděli, proběhla se a vyhrála placku rumu. Jakou jinou cenu byste na Rumolamově běhu čekali? …

„Moc se mi tady líbilo. Už dlouho jsem se při závodě takhle nezmáčkla,“ usmívala se vítězka, třináctá v absolutním pořadí. Sice trénuje víc doma ve Stříbře, ale už se asimiluje i v Praze, však si našla byt nedaleko Prokopského údolí…

Nyní 22letá běžkyně běhá 1 500 metrů a 3 000 metrů překážek ve druhé lize za Stříbro a letos byla osmá na mistrovství ČR na desítce za 39:25. „Trenér mě na půlmaraton ještě nechce pustit, že je moc dlouhý, ale už se na něj chystám,“ dodala ještě.