Projektové kolo EM2016 skončilo!

Náborová část Expedice Mars 2016 skončila!

Kandidáti na místa v posádce EM2016 si teď mohou pár dní odpočinout, práce teď začíná pro velitele a důstojníky našich pěti expedičních odborností, kteří musí pročíst a ohodnotit všechny projekty, které jsme od soutěžících obdrželi…

em16projekt10
.
em16projekt04
.

Tento článek je doprovázený výstřižky z náhodně vybraných odevzdaných projektů, aby si i nezasvěcený čtenář mohl udělat představu o tom, co museli naši mladí soutěžící ve svých projektech zpracovat a vytvořit. Autoři kousky ze svých prací jistě poznají, ale důrazně upozorňuji, že se nejedná o práce postupujících, či naopak nepostupujících účastníků Expedice Mars 2016, ale o opravdu čistě náhodně vybrané práce!

em16projekt01
.
em16projekt03
.

Naši velitelé budou vybírat z různých projektů – některé jsou zpracované až na úrovni středoškolské odborné činnosti, některé přinášejí sice jednodušší zpracování, ale naopak zajímavý a překvapující pohled na zpracovávanou tématiku!

em16projekt06
.
em16projekt07
.

Prací bylo v letošním roce odevzdáno několik desítek, o několik více než v loňském roce. Je z čeho vybírat a naši velitelé budou semifinalisty vybírat velice pečlivě a zodpovědně!

em16projekt09
.
em16projekt08
.

Držím všem, kteří věnovali čas a úsilí zpracování projektu, pevně palce, aby se právě jejich jméno objevilo zhruba za dva až tři týdny mezi vybranými semifinalisty.

em16projekt05
.
em16projekt02
.

Milan Halousek
viceadmirál Expedice Mars