Semifinále EM2015 – ocenění účastníků

Součástí sobotního odpoledního programu semifinále Expedice Mars 2015 bylo i předání tří cen, udělených organizátory soutěže.

Ocenění za „Největší potenciál projektu do budoucnosti“ od České kosmické kanceláře získává palubní lékař Jakub Potančok za projekt na téma „Kontrola mentálního výkonu posádky v průběhu mise na Mars“.

Dsc_0264
.

Cena je udělena jako společné rozhodnutí velitelů všech odborností Expedice Mars pro projekt, který má největší potencionální využití v reálném kosmickém výzkumu, například přináší nové řešeni daného problému, dívá se na danou problematiku jiným pohledem, prostě je nejvíce inovativní!

 

Ocenění za „Nejlepší vizuální zpracování projektu“ od Dětské tiskové agentury získává expediční dokumentaristka Nikola Bartková za projekt na téma „Návrh a propagace společnosti zabývající se vesmírnou turistikou“.

Dsc_0269
.

Její projekt byl porotci ohodnocen jako nejzajímavěji zpracovaný a obsahující všechny náležitosti skutečného projektu.

 

Zvláštní cenu za „Největší podporu od svých přátel, kamarádů a dalších podporovatelů u svého medailonku“ získává dokumentarista Matěj Vlček za celkem 153 hlasů u svého medailonku na internetu.

Dsc_0274
.