Skafandry pro Chinaski!!!

Co také umí Česká kosmická kancelář, partner Expedice Mars, zajistit? Třeba zprostředkovat půjčení dvou apolláckých skafandrů pro natáčení nového videoklipu hudební skupiny Chinaski!

skafandr04
.

Jak o tom píše producent klipu Jaro Vacek ze společnosti Tvision Media v článku na webu lifestylového magazínu electropiknik.cz:

Největším oříškem však bylo sehnat kosmické skafandry. Filmaři se obraceli na nejrůznější místa u nás i ve světě. Kvůli termínu museli údajně odstoupit od již sestavené objednávky na výrobu dvou skafandrů v Los Angeles. Když už hrozilo, že budou muset kvůli kostýmům natáčení posouvat, pomohla jim velká náhoda. „V dopravní zácpě jsem naladili zpravodajské rádio, kde běžel rozhovor s šéfem České kosmické kanceláře. Zaujalo mě, že v Česku máme takovou instituci a řekl jsem si, že by snad alespoň mohli vědět, kde sehnat dva astronautické skafandry,“ popisuje produkční klipu Jaro Vacek.

„Nakonec Milanu Halouskovi z Czech Space Office patří naše veliké díky za to, že nás propojil s kosmickou kanceláří v sousedním Německu, kam jsme se pro ně vypravili do malého vesmírného muzea poblíž Chemnitzu,“ doplňuje.

skafandr01
.

Ve skafandru kosmonauta někteří možná poznáte mladého českého herce a režiséra Filipa Tomsu, slečnu-kosmonautku se nám zatím identifikovat nepodařilo. Poradí někdo znalý mladé české filmové scény? 🙂

skafandr02
.
skafandr03
.
skafandr05
.

Fotografie doprovázející tento text jsou z facebookových stránek společnosti Tvision Media

tvision