Sledujte let na Mars, letos poprvé živě!

V letošním roce se simulace letu k Marsu uskuteční ve dnech 21. -25. 3. 2016 ve Vyškově. Plánujeme překonat světový rekord v délce studentské simulované mise do vesmíru…

Pohled z čelního okna naší kosmické lodě je bezesporu úchvatný!
Pohled z čelního okna naší kosmické lodě je bezesporu úchvatný!

Expedice Mars je česko-slovenský projekt s dvanácti lety tradice, jehož hlavním cílem je popularizovat vědu.

Každý rok pořádá konkurz na mladé kosmonauty ve věku 13-18 let, kteří procházejí náročnými výběrovými koly a výcvikem v Evropském kosmickém centru (Belgie), aby na závěr pět z nich zažilo simulovanou misi k Marsu. Tato simulace vesmírného letu je naprostým unikátem a marně byste na světě hledali podobnou svým rozsahem a věrohodností. Pětice kosmonautů bezmála 100 hodin prožívá v kosmické lodi o rozměrech necelých 25m2, musí kontrolovat bezpečnostní systémy lodi, provádět řadu experimentů, vystoupí na povrch Marsu,…

Projekt Expedice Mars si dokázal dobýt jistou prestiž a dnes se na něm podílí řada vědeckých institucí, vysokých škol, čí předních českých science center.

Hlavní posádka z kabiny ve Vyškově zdraví své příznivce :-)
Hlavní posádka z kabiny ve Vyškově zdraví své příznivce 🙂

Letošní simulovaná mise
V letošním roce se simulace letu k Marsu uskuteční ve dnech 21. -25. 3. 2016 ve Vyškově. Plánujeme překonat světový rekord v délce studentské simulované mise do vesmíru a přinášíme i několik zajímavých novinek týkajících se spolupráce s médii, které jsou popsány v následujících odstavcích.

Tiskové centrum
Na základě velkého ohlasu loňské simulované mise takřka ve všech českých médiích jsme se rozhodli v letošním roce zřídit tiskové centrum, které bude celý let k Marsu sledovat a poskytovat kompletní mediální servis prakticky živě. V rámci tohoto centra vznikne i internetová televize, kde s českými odborníky na kosmonautiku budeme probírat jednotlivé etapy mise i chování našich mladých kosmonautů, přineseme ale i rozhovory se skutečnými kosmonauty, nebo pracovníky světových kosmických agentur, či zajímavé experimenty, které pomohou lépe pochopit problematiku kosmických letů. Cílem této internetové televize bude propojení vzdělávacích pořadů přímo s reálně probíhající misí k Marsu.

Zdroj: ADAM.cz