Představujeme posádku simulovaného studentského letu na Mars

V příštích několika dnech se pětice českých a slovenských mladých kosmonautů vydá na více než 100 hodinovou simulovanou misi k planetě Mars!

simulace00

 

Představujeme jednotlivé účastníky mise na Rudou planetu:

simulaceJáchym

Jáchym Rauš – palubní architekt
Jako prvního člena studentské simulované mise Vám blíže představíme našeho palubního architekta. Dle jeho slov patří k jeho největším přednostem chladné a analytické myšlení a pozitivní přístup k řešení problémů. Rád pracuje v týmu a řeší s ostatními multidisciplinární projekty. Obecně sám vidí v multidisciplinárním pojetí velký přínos celé Expedice.
V současné době studuje gymnázium v Praze a dále by se chtěl věnovat jaderné a kvantové fyzice. Mimo své studijní zájmy rád tráví čas se svými kamarády, čte a věnuje se latinskoamerickým a standardním tancům.
Jelikož se celá posádka bude muset v průběhu mise uskromnit i ohledně svých stravovacích požadavků, zajímalo nás, co bude účastníkům během letu nejvíce chybět. Pro Jáchyma je to s určitostí jídlo ze školní jídelny.

 

simulaceSoňa

Soňa Kernerová – palubní lékař
Dalším členem studentské posádky je jeden z našich dvou palubních lékařů.
Studentka gymnázia v Lounech se zajímá nejenom o lékařství, ale i o další techniku, především o vše, co se nějakým způsobem hýbe. Proto je ideálním adeptem na ovládání letového režimu během simulace. Mimo jiné se věnuje fotografování, lyžování nebo cyklistice, což je dobrá průprava pro zlepšení fyzické kondice, která je mimo odbornostních aspektů také důležitá pro zvládání kosmických letů.
Mezi své silné články řadí systematismus řešení různým druhů problémů a chladnokrevný způsob rozhodování. Sama doufá, že si během simulace vyzkouší řadu nových věcí, kde bude moci uplatnit svůj tvůrčí a kreativní přístup. Z jídelníčku jí bude během letu nejvíce chybět především absence čerstvých potravin.
Oblíbený citát: „As long as we don ́t die, this is gonna be one hell of a story.“

 

simulaceJakub

Jakub Popovič – palubní lékař
Třetím členem posádky je druhý palubní lékař.
V simulaci by chtěl zastávat roli realizátora, který se chopí nových úkolů, zároveň se mu ale líbí, že každý z členů posádky má odlišné nápady na to, jak danou úlohu zpracovat. Jeho velkým přínosem bude také pracovitost, s níž se chopí nových úkolů.
Student Základní školy Obchodná v Sečovicích v součastné době rád vyhledává co nejvíce soutěží a mezi jeho koníčky patří běh, tenis, střelba ze vzduchovky a astronomie. V budoucnu by se chtěl stát astrobiologem.
Při simulaci mu bude z jídla nejvíce chybět pizza.

 

simulaceKatka

Kateřina Fialová – expediční astronom
Další členka posádky je jedním ze dvou astronomů.
Patnáctiletá studentka přírodovědného Gymnázia Žďár nad Sázavou řadí ke svým silným stránkám schopnost dobré organizace práce a doufá, že organizace úkolů bude také její starostí na palubě lodi.
Expedici pokládá především za velkou zkušenost a zážitek, který by ji jiný projekt nejspíš nenabídl, krom toho je dobrým týmovým hráčem, což je důležitá vlastnost při vesmírných letech.
Svou budoucnost vidí pravděpodobně v oborech spjatých s fyzikou, kde by se chtěla věnovat i nadále astronomii. Vedle studia se ráda pouští do nových věci a aktivně se věnuje tanci, hře na příčnou flétnu a běhání. Při letu jí bude nejvíce chybět maso, čerstvé ovoce a zelenina.
Oblíbený citát: „Žij každý den, jako bys právě v něm měl prožít celý svůj život.“

 

simulaceDejan

Dejan Prokop – expediční astronom
Pátým členem hlavní posádky je náš druhý astronom.
Student Gymnázia Janka Matúšku v Galante by jednou rád studoval matematiku v kombinaci s fyzikou či informatikou a dále by se pak chtěl věnovat vědě a výzkumu. Dejan je velmi společenský, svůj volný čas rád tráví s přítelkyní, kamarády, které i doučuje matematiku a fyziku.
Za svůj velký přínos posádce pokládá spolehlivost, vytrvalost a obětavost, užitečný na palubě bude i tím, že vždy udržuje pozitivní náladu v kolektivu a umí si zachovat chladnou hlavu ve stresových situacích. Celou expedici pokládá za velkou motivaci posouvat se vpřed, zároveň je to velké dobrodružství, při němž si může posouvat své vlastní limity. Při letu mu bude nejvíce chybět dobrý domácí vývar, polévky a něco sladkého.

 

Každá správná mise potřebuje své logo, a proto i my jsme rádi, že Vám to naše pro letošní ročník studentské mise můžeme představitlogo simulace EM2016