Semifinalisté v sobotu pracovali hlavně na projektech

Sobota 2.září byla téměř nejdůležitějším dnem celého semifinále. Účastníci soutěže již od brzkých ranních hodin pracovali převážně na projektech jednotlivých odborností.

DSC_0312

Architekti staví gondolu s izolací, v níž se budou při letu stratosférického balónu nacházet exprimenty ostatních odborností. Astronomové zkoumají účinnost fotovoltaického článku v závislosti na výšce nad hladinou moře. Dokumentaristé pracují na propagaci startu balónu, inženýři se podílí na elektronické stránce gondoly. Lékaři pak zkoumají vývoj mikroorganismů v závislosti na teplotě.

DSC_8141

Vedle toho v průběhu dne proběhlo ještě několik her na rozpohybování a doplnění energie a coffee přestávky, během nichž si mohli účastníci na chvíli odpočinout a popovídat.

Všechny odbornosti během soboty tvrdě pracovaly a díky tomu bylo již v průběhu večera vidět značný pokrok v některých z projektů.

V neděli ráno pak semifinalisty čeká dokončení projektů a jejich prezentací na závěrečné konferenci. Po konferenci pak proběhne vyhlášení finalistů.